22051313

 

Хотел Хармонија е направен 2010 година во близина на Куманово, Хотел Хармонија се наоѓа на само 3 км од центарот на Куманово, и на 8 км од граничниот премин Табановце. Хотелот е лоциран паралелно со автопатот Е 75. На своите гости им гарантира удобност, комфор како и достапност на се што е неопходно за прекрасен туристички или деловен престој. Во близина на хотелот се наоѓаат и место од високо значење. Опсерваторија Кокино признаена од НАСА која се наоѓа на оддалеченост од 30 Км, Црква Св.Ѓорѓи во село Старо Нагоричане која датира од 13 век.

Ezerce Хотелот располага со 24 двокреветни и трокреветни соби и апартман, бесплатен сопствен паркинг, 24 часовна собна послуга и 24 часовно обезбедување.
Собите се опремени со сопствена бања, клима уред (мини бар), ТВ со кабелска програма, климатизација, фен, 24 часовна безжична интернет конекција и централно затоплување.

Доручекот се служи на принцип на шведска маса. За подолг престој во менито се додава и локална храна се со цел да се понуди поголем избор на храна.